Kaip prižiūrėti odą vėstant orams?

2018 m. liepos 25 d.

Stabilizuoti, nuraminti ir apsaugoti – trys pagrindiniai veiksniai, kurie turi būti reguliariai atliekami veido odos kasdieninėje priežiūroje, vėstant orams.
Kardinaliai keisti odos priežiūros ypatumų nereikėtų nei vienam odos tipui ir pamirškite faktą, kaip taisyklę, kad vasarą kremai turi būti drėkinantys, o žiemą maitinantys. Tai turėtų būti pritaikyta prie jūsų gyvenimo ritmo ir įpročių. Jei net ir labai šaltą žiemos dieną lauke praleisite vos 5min intensyviai pradėti maitinti odos tikrai nereikia.

Kaip prižiūrėti nuolat beriamą, riebią/mišrią odą vėstant orams?

Labai dažnai užsitęsę bėrimai riebiam odos tipui yra priežastis odos reaktyvumo, dehidratacijos bei neteisingos priežiūros. Neretai būklė stipriai pablogėja, kuomet ir taip serganti, problematiška oda gauna dar daugiau agresijos veiksnių iš aplinkos: stiprių temperatūros svyravymų, sauso oro nuo kondicionierių, bei žvarbaus vėjo. Būklės paūmėjimas pasireiškia odos šerpetojmu, dažniau pasireiškiančiu raudoniu, bei dar didesniu bėrimų skaičiumi.
Todėl tokiam odos tipui labai svarbu išlaikyti sveiką apsauginį odos barjerą, bei paviršiaus mikroflorą. Prausiklis riebiai, mišriai ar problematiškai odai skirtas kremas ryte bei vakare turėtų išlikti ir vėstant orams, tačiau jei pradėsite jausti odos tempimą, būtinai kasdieninę priežiūrą papildykite drėkinančiu serumu. Taip pat būtų įdealu jei išskirtumėte skirtingus kremus rytui ir vakarui. Ryte rinkites kremus su vitaminais (stiprinti odos imuninę sistemą nuo aplikos taršos ir kenksmingų faktorių) o vakarui pasilikitę priešuždegiminius, riebiai odai skirtus kremus, kadangi naktį oda sparčiausiai gali kovoti su bėrimo elementais.

Sausos odos, dehidratuotos, bei odos su išsiplėtusiais kapiliarais priežiūros ypatumai, šaltesniu sezono laiku.

Šioms odos būklėms labiausiai kenkia žvarbus oras, patalpose naudojami kondicionieriai, šildymo sistemos. Pagrindinė priežiūros sistema turėtų būti nukreipta į odos nuraminimą ir būklės palaikymą, kad nepereitų į patogeninę odos būklę. Sausos odos savininkai dažnai skundžiasi odos nuolatiniu tempimo jausmu, jie drąsiai gali rinkis riebesnį kremą, bei maitinantį serumą. Odos nualymui įdealiausiai tiks pienelio tekstūros prausikliai.

Dehidratuotos odos savininkams (kuomet oda pradeda šerpetoti, tačiau poros yra atviros nosies, kaktos bei smakro srityje) kasdieninę priežiūrą turėtų užtekti papildyti drėkinančiu serumu ir tik tuo atveju, jei ilgai praleidžiate žvarbiame ore, tuomet rytinį kremą galite rinktis kiek riebesnės tekstūros. Siekiant atkurti natūralų odos drėgmės balansą ir mėgautis sveika bei švytinčia oda, reikėtų daugiau dėmesio skirti moksliškai pagrįstoms hipoalerginėms priemonėms, kurių sudėtyje esantys lipidai yra panašūs į odos epidermyje esančius lipidus. Tokiu būdu, kremo pagalba, suformuotas apsauginis sluoksnis, savo mikrostruktūra panašus į natūralų odos lipidų barjerą padės apsaugoti odos giluminius sluoksnius nuo žvarbaus oro bei dar didesnio jos išsausėjimo.

Labai panašiai ir jautrios odos ar odos su išsiplėtusiais kapiliarais savininkai – jei odos problemų spektras pakankamai siauras ir diskomfortą kelia tik reaktyvesnis raudonis, tuomet būtinai įtraukite veiksmingus, profesionalius kremus, kurie stiprina kapiliarų sieneles, savo sudėtyje turi tik nekenksmingus be konservantų, kvapiųjų medžiagų ar dažiklių ingridientus.

Galiu pagrįstai pasakyti, kad galite stabilizuoti ir net sulaikyti dalį odos ligų ypač jei yra stiprus genetinis polinkis, bei lygiai taip pat jas paūminti ir net sustiprinti. Viskas priklauso nuo jūsų “namų darbų”, atsirinktų produktų ir priežiūros namuose.