Poras valanti juodoji kaukė. Ar efektyvi?

2018 m. rugsėjo 22 d.

Black head pore strip – taip vadinasi mano eksperimento įrankis, visų manęs klausiančių “kaip ten ta juoda kaukė iš interneto” smalsumui patenkinti.

Trumpai apie sudėtį:

— water, polyvinyl alcohol the daily dye, glycerol, propylene glycol, the diazonium imidazolidinyl urea, iodopropynyl butyl carbamate, glycol —
Iš tiesų sudėtis gan paprasta ir elementari: drėkikliai, tirpikliai, konservantai ir į želatinos cheminę sudėtį panaši surišanti medžiaga, kuri ir suteikia sustingimo efektą.

Kaip gamintojai nuorodo, odos paruošimui reikia ją nuplauti, nusausinti, užtepti kaukę ir palaikyti 15-30min iki pilno sustingimo. Dėl geresnio sukibimo papildomai dar pervaliau Tzoną isopropilo alkoholiu. Iš viso kaukę bandėm 4iems asmenims ir visiem rezultatai vienodi:)

Ką pastebėjome, kad sudžiuvusi kaukė nuplešia tik pleiskanėles ir ištraukia vieną kitą gyvaplaukį. Porų nepakelia net į paviršių.

Tad visgi išvados – daug didesnis efektas būna gerai nusiplovus veidą kokybišku prausikliu. Juodi taškeliai atsiranda tuomet, kai išsiskyręs riebalų sekretas oksiduojasi, todėl nuolat su prausiklių, kurio sudėtyje yra šviesinančių savybių (tam tikrų rūgščių) galima efektyviai primažinti šių juodų taškelių matomumą:)