top of page
Ieškoti

Kaip išsirinkti įrankį veido masažui?

Apie veido masažo ir savimasažo naudą galėtume kalbėti ilgai, tačiau tikime, jog jeigu skaitote šį straipsnį, tuomet jo teikiamos naudos jums nėra naujiena. Rinkoje šiuo metu karaliauja du veido masažui skirti įrankiai – veido volelis ir Gua Sha įrankis. Taigi „Manoda“ odos priežiūros klinikos meistrės nusprendė tapti tavo gidu masažo įrankių džiunglėse ir padėti išsirinkti tau tinkamiausią. Tad leiskimės į kelionę.Veido volelis


Veido voleliai paprastai yra gaminami iš nefrito, rožinio kvarco ar kitų kristalų ir yra skirti švelniai masažuoti veidą bei stimuliuoti limfinę sistemą. Dėl odos volavimo, sumažėja paburkimas, įtampa, stimuliuojama kraujotaka, oda tampa švytinti. Veido volavimas sumažina kortizolio kiekį, kuris taip pat prisideda prie odos senėjimo. Voleliai pagaminti iš natūralaus akmens turi vėsinamąjį poveikį, todėl akivaizdžiai nuramins odą po šveitimo, mikroadatinių procedūrų ar bet kokios invazinės procedūros. Tačiau pagrindinės priežastys, užkėlusios volelį į Olimpo viršūnę – tai puikus limfos drenavimas ir odos paburkimo sumažinimas.


Naudojimas: „Manoda“ odos priežiūros specialistės pataria: veido volavimo judesius atlikite tikslingai, o ne atsitiktiniais judesiais veido srityje. Optimaliam rezultatui pasiekti, veidą voluokite rytais, šaldytuve atvėsintu voleliu. Visada naudokite serumą ar kremą, kad volelis slystų tolygiai ir švelniai. Voluoti veidą pradėkite aukštyn ir į išorę išilgai žandikaulio linijos, nuo smakro iki ausies, kad nudrenuotumėte skystį, sukeliantį paburkimą. Tuomet judėkite aukštyn, sukdami po skruostikauliu nuo nosies šono iki ausies, tada aukštyn po akimi iki smilkinio ir žemyn iki ausies. Veido volavimas turėtų užtrukti apie penkias minutes. Veido masažą voleliu taip pat galima atlikti ant veido uždėjus lakštinę kaukę, taip skatinant veikliąsias medžiagas dar geriau įsiskverbti į odą, arba volavimą atlikti paskutiniame veido odos priežiūros rutinos etape.


Gua Sha įrankis


Gua Sha veido masažui skirti įrankiai būna pagaminti iš akmens/kristalo, metalo bei plastiko. Akmens/kristaliniai ir metalo Gua Sha įrankiai yra šiek tiek sunkesni negu plastikiniai – tai padeda pasiekti tobulą spaudimą naudojant šį įrankį. Jie taip pat turi natūralų vėsinantį poveikį, kuris padeda neutralizuoti šilumą, kuri išsiskiria atliekant masažą. Iš akmens ar kristalo pagamintų Gua Sha įrankių slydimas per odą taip pat yra

sklandesnis negu plastikinių. „Manoda“ odos priežiūros specialistės rekomenduoja rinktis Gua Sha įrankį su keliais skirtingais kampais, kreivėmis ir ilgiais išilgai kraštų. Kontūrų mišinys padeda naudoti priemonę skirtingoms veido vietoms, pvz., žandikaulio linijai, skruostikauliams ir paakiams. Taip jūsų veidui gausite maksimalią naudą. Gua Sha įrankis dėl savo formos suteikia veidui gilų masažą, padeda formuoti veido kontūrą, sumažinti įtampą, padeda limfos drenavimui, palaiko kraujotaką suteikia odai elastingumo, atpalaiduoja veido raumenis bei pagerina odos priežiūros priemonių įsiskverbimą.


Naudojimas: Gua Sha įrankį yra gana paprasta naudoti. Jis gali būti naudojamas ne tik veidui bet ir kūnui bei galvos odai. Nenaudokite šio įrankio vieno – būtinai masažuojamą vietą patepkite kremu arba serumu. Laikydami Gua Sha įrankį 30–45 laipsnių kampu, labai švelniai braukite per odą. Visi judesiai turi būti atliekami aukštyn. Kiekvieną sritį perbraukite įrankiu bent 3-5 kartus.


  • Žandikaulio linija ir smakras: žandikaulio kontūravimui, slinkite įrankį aukštyn nuo smakro centro iki ausies spenelio.

  • Kakta: padalinkite kaktą į tris dalis ir pradėkite nuo kaktos centro, braukiant įrankį į viršų. Tada šiek tiek patraukite žemyn ir vėl nubraukite.

  • Skruostai: pradėkite nuo nosies ir braukite aukštyn skruostais ir skruostikauliais, judėdami į išorę link ausų. Nubraukite vieną kartą, tada pereikite žemiau ir vėl nubraukite, dar šiek tiek nuleiskite iki smakro centro ir vėl nubraukite.

  • Po akimis: pradėkite nuo vidinio akies kampo ir slyskite į išorę link smilkinio.

  • Antakiai: Slinkite aukštyn išilgai antakio kaulo – braukite iš vidaus į išorę.

  • Lūpos: slyskite per lūpas pirmyn ir atgal maždaug penkis kartus, kad gautumėte putlumo efektą.

  • Kaklas: padalinkite kaklą į keturias sritis ir nubraukite kiekvieną dalį iš apačios į viršų.


Veido volelis ar Gua Sha įrankis?


Volelis skirtas tik limfos drenavimui, tačiau jis neformuoja veido ovalo, o Gua sha, jei naudosime labai lengvu spaudimu braukiant link limfos taškų - gali būti naudojamas limfos drenavimui, o jei naudosime stipresniu spaudimu specialiomis kryptimis gali būti naudojamas veido raumenų ištempimui, skruostikaulių išryškinimui, akies voko pakėlimui, kitaip tariant fascijų ištempimui ir senėjimo gravitacijos mažinimui. Veido volelis turi rankenėlę ir vieną arba du volelius. O Gua Sha įrankis yra sukurtas masažui laikant jį rankose ir braukiant odos paviršiumi skirtingais kampais. Jeigu norite gilaus veido masažo, atpalaidavimo, formavimo ir patinimų mažinimo, tuomet rinkitės Gua Sha įrankį. O jautresnei odai, švelnesniam veido masažui, patinimų ir tamsių ratilų aplink akis mažinimui labiau rekomenduojame veido volelį.


Agato Gua Sha akmenį galite įsigyti „Manoda“ odos priežiūros klinikoje, adresu: Šv. Gertrūdos g. 51, Kaune arba internetu: https://www.manoda.lt/product-page/agate-ko-sha-gua-sha